TraficGames Community
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

TraficGames Community

Infiintat la data de 20.04.2011
 
AcasaHomeUltimele imaginiÎnregistrareConectare
IMPORTANT: Pentru a putea vedea forumul trebuie sa fii INREGISTRAT
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automată: 
:: Mi-am uitat parola
Parteneri
Cracks (2009) 65270_157882747696332_451015261_n-150x150

 

 Cracks (2009)

In jos 
AutorMesaj
SurvIvoR™
Level 4
Level 4
SurvIvoR™


Mesaje : 209
Data de inscriere : 21/04/2010
Varsta : 29
Localizare : Bucuresti

Cracks (2009) Empty
MesajSubiect: Cracks (2009)   Cracks (2009) Icon_minitimeDum Apr 25, 2010 2:41 am

Cracks (2009) 15oikio


Bazat pe romanul omonim al Sheilei Kohler, filmul “Cracks” urmareste viata dintr-o scoala de fete britanica in anul 1934, insistand pe relatia speciala construita intre o instructoare de sport si un grup de eleve ce compun echipa de inot. Di, Poppy, Laurel, Lily, Rosie si Fuzzy sunt invidiate de catre colege pentru apropierea lor de libertina domnisoara Gribben, care isi permite sa ridiculizeze regulile stricte impuse de catre directoarea scolii, sa fumeze tigarete, sa vorbeasca despre aventurile ei din Europa si sa incurajeze fetele sa gandeasca liber, sa calatoreasca si sa fie sclavele dorintelor carnale. Echilibrul fragil instaurat in sanul echipei de inot este zguduit de aparitia Fiammei Coronna, o eleva spaniola sofisticata si rezervata, care are grave probleme respiratorii, pastreaza distanta fata de colege si ignora fascinatia pe care o dezvolta pentru ea domnisoara G. Intrucat Di Radfield isi simte amenintata pozitia de favorita a profesoarei de inot, incearca sa o izgoneasca pe Fiamma din scoala. Dupa ce asista intr-o noapte la o scena socanta petrecuta in camera domnisoarei Gribben, Di intelege natura pasiunii acesteia pentru Fiamma, iar pentru a salva reputatia profesoarei le instiga pe fete impotriva spaniolei, provocand o adevarata tragedie in scoala.
Sus In jos
 
Cracks (2009)
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
TraficGames Community :: Drama-
Mergi direct la: