TraficGames Community
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

TraficGames Community

Infiintat la data de 20.04.2011
 
AcasaHomeUltimele imaginiÎnregistrareConectare
IMPORTANT: Pentru a putea vedea forumul trebuie sa fii INREGISTRAT
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automată: 
:: Mi-am uitat parola
Parteneri
Rage – un joc cu o grafica "ultimul racnet" 65270_157882747696332_451015261_n-150x150

 

 Rage – un joc cu o grafica "ultimul racnet"

In jos 
AutorMesaj
Soft_kiLL
OWNER
OWNER
Soft_kiLL


Mesaje : 407
Data de inscriere : 19/04/2010
Varsta : 32
Localizare : Bucuresti

Rage – un joc cu o grafica "ultimul racnet" Empty
MesajSubiect: Rage – un joc cu o grafica "ultimul racnet"   Rage – un joc cu o grafica "ultimul racnet" Icon_minitimeMar Dec 06, 2011 9:26 pm


Rage este un nou joc dezvoltat de Id Software, care combina genurile racing si first person shooter, ce va fi lansat prin 2010. Platformele pe care va fi disponibil jocul sunt dintre cele mai diverse: Gnu/Linux, Xbox 360, PS3, PC si Mac.
Rage – un joc cu o grafica "ultimul racnet" Rage1
Rage este contruit pe noul motor grafic de la Id Sofware – Id Tech 5 (deci va avea grafica “ultimul racnet”). Ca sa va dati seama despre ce vorbesc, anteriorul motor grafic Id Tech 4 a fost folosit pentru Doom 3, Quake 4, Prey si Wolfenstein (care va aparea in cateva zile). Nu sunt disponibile prea multe detalii tehnice privitoare la grafica, dar se pare ca dimensiunile jocului spun totul.
Rage ocupa un terabyte necompresat, iar kitul de instalare va fi disponibil pe 3 sau 4 discuri dual-layer! Deci, incredibil e putin spus… E clar trebuie sa imi cumpar un HDD nou pana in 2010.
Actiunea din joc se desfasoara intr-un viitor apocaliptic, iar mediul va fi asemanator cu cel din filmele Mad Max. Pe langa faptul ca jucatorul va impusca de nebun monstrii, (da, inca un joc cu monstrii de la Id Software, va mirati?) se va putea participa si la curse de masini…Nu sunt mare fan al acestor combinatii, dar astept cu nerabdare sa vad grafica jocului desi cred ca un upgrade de PC va fi mai mult decat necesar.
Va invit sa urmariti trailerele si imaginile din Rage.
Sus In jos
http://www.traficgames.tk
 
Rage – un joc cu o grafica "ultimul racnet"
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
TraficGames Community :: News-
Mergi direct la: